Uczcili aktywnie Światowy Dzień Ziemi
23 kwietnia 2016

Dzień Ziemi obchodzony jest w Polsce od 1990 roku. W wielu miastach 22 kwietnia organizuje się akcje uczulające ludzi na problemy naszej planety, głównie o charakterze ekologicznym. Uczniowie naszej szkoły nie tylko z okazji tego święta myślą o Matce Ziemi, czego najlepszym dowodem jest udział młodzieży ZSP w kolejnej edycji akcji „Stań po zielonej stronie mocy” (szczegóły i ranking klas w zakładce Z ŻYCIA ZSP/KLUB PRZEDSIĘBIORCZOŚCI).

W tegoroczny Światowy Dzień Ziemi wzięliśmy udział w zorganizowanym z tej okazji przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej spotkaniu pokoleń w Parku im. Powstańców Wlkp.  Uczniowie z klasy 2 wh, reprezentujący społeczność Zespołu Szkół Politechnicznych, pomagali przy porządkowaniu alejek parkowych oraz sadzeniu drzew.

W aktywny sposób Światowy Dzień Ziemi spędzili także uczniowie, którzy skorzystali z propozycji szkolnego Koła Przyrodniczo-Turystycznego. Zwiedzili oni położony w bardzo dużym parku angielskim zamek Czartoryskich w Gołuchowie koło Kalisza oraz niewielki, ale ciekawy architektonicznie zameczek myśliwski. Uczestnicy wyjazdu obejrzeli także koniki polskie, żubry i daniele w Pokazowej Zagrodzie Zwierząt zlokalizowanej w kompleksie leśnym przylegającym do parku-arboretum.

Miłośnicy przyrody i turystyki zawitali również do Folwarku Konnego Hermanów koło Nowego Miasta nad Wartą położonego wśród lasów Żerkowsko-Czeszewskiego Parku Krajobrazowego. Z atrakcjami gospodarstwa agroturystycznego zapoznała ich sama właścicielka prezentując stajnie, hotel z basenem, gospodę “Pod rozbrykanym kucem” oraz mini zoo z lamami, ostronosami, świnkami wietnamskimi i strusiami.

Z pewnością wyjazd ten, mający na celu poszerzenie wiedzy przyrodniczej i turystycznej, był ciekawą formą uczczenia Światowego Dnia Ziemi.