Akademia Murowania
26 lutego 2016

Uczniowie naszego Technikum Budowlanego mają okazję zgłębiać wiedzę zawodową dzięki współpracy szkoły i nauczycieli przedmiotów zawodowych budowlanych z najlepszymi firmami z branży.

Od lat współpracujemy z koncernem XELLA, pomysłodawcą Akademii Murowania Ytong Silka. W ramach tego projektu 26 lutego uczniowie z klas II i III TB wzięli udział w szkoleniu, którego celem było zapoznanie ich z nowoczesnymi materiałami budowlanymi oraz technikami murowania. Pan Przemysław Dorogusz (przedstawiciel firmy YTONG) zaprezentował młodzieży wyroby z betonu komórkowego YTONG, omówił ich właściwości i zastosowanie oraz przeprowadził pokaz murowania z bloczków z betonu komórkowego na cienkie spoiny. Uczniowie mogli spróbować wykonać fragment muru wykorzystując tę nowoczesną technikę klejenia i porównać ją z tradycyjnym murowaniem.

Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem przyszłych budowlańców, którzy wzbogacili swoją wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne, przydatne w przyszłej pracy zawodowej.