Keratynowa terapia
15 lutego 2016

Adepci sztuki fryzjerskiej klas II i III w dniu 15 lutego 2016 r. wzięli udział w szkoleniu dotyczącym keratynowego prostowania włosów. Pani instruktor ze znanej i profesjonalnej firmy Selektiv zaprezentowała przyszłym fryzjerom na czym polega sam zabieg, za pomocą jakich produktów jest wykonywany oraz dla jakich włosów jest przeznaczony. Zabieg prostowania keratynowego polega na wtłoczeniu keratyny do wnętrza włosa przy zastosowaniu wysokiej temperatury. W ten sposób wszystkie ubytki zostają uzupełnione, a włosy stają się proste, gładkie i lśniące. Terapia nie niszczy włosów, ponieważ wykorzystuje się w niej naturalne, bogate składniki.

Podczas szkolenia pani instruktor zaprezentowała również Revoplex – produkt zabezpieczający włosy, który zapobiega ich uszkodzeniu podczas wykonywania zabiegów: koloryzacji, rozjaśniania i dekoloryzacji.

Pod okiem doświadczonego fachowca uczniowie Technikum Fryzjerskiego przeprowadzali podobne zabiegi na swoich włosach, przekonując się o ich skuteczności. Szkolenie to rozwinęło umiejętności z zakresu teoretycznych i praktycznych przedmiotów zawodowych.

Każdy uczestnik szkolenia otrzyma stosowny certyfikat.