Mamy świetnych fachowców
14 stycznia 2016

Uczniowie zasadniczej szkoły zawodowej godnie reprezentowali naszą szkołę podczas okręgowych zawodów 45. Edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”, które odbyły się 9 stycznia 2016 r. w Poznaniu.

Nasi fachowcy rywalizowali z najlepszymi uczniami szkół zawodowych z województwa wielkopolskiego, zachodniopomorskiego i lubuskiego. Uczestnicy zawodów musieli rozwiązać 40 zadań testowych z wiedzy zawodowej oraz zadanie praktyczne.

Startujący w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych Marek Gołembiewski z klasy 3 we uplasował się na piątym miejscu. Pokonał on 80 uczestników mierzących się z zadaniami z kwalifikacji B.06 – wykonywanie robót malarskich i tapeciarskich, uzyskując 58 punktów na 70. Dzięki temu zakwalifikował się w gronie pięciu najlepszych uczestników z całej Polski do finału centralnego, który odbędzie się na początku marca. Marek w zeszłym roku także był finalistą tego turnieju, ale w kwalifikacji B.05 – montaż suchej zabudowy, ponieważ zgodnie z regulaminem zawodów uczeń zasadniczej szkoły zawodowej może brać udział tylko raz w danej kwalifikacji.

W tegorocznej edycji “Złotej Kielni” bardzo dobrze zaprezentowali się także  Marcin Ławniczak i Marcin Wawrzyniak z kl. 3 wh w zawodzie murarz-tynkarz oraz Kamil Kostka z kl. 3 we w zawodzie monter instalacji sanitarnych.

Rynek pracy potrzebuje dobrych fachowców, dlatego zachęcamy wszystkich uczniów zasadniczej szkoły zawodowej do samodoskonalenia i wzięcia przykładu ze starszych kolegów, którzy po raz kolejny udowodnili, że uczniowie Zespołu Szkół Politechnicznych to świetni fachowcy!