Turniej Budowlany „Złota Kielnia”
13 stycznia 2023

Okręgowe zawody 51 edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” dla najlepszych uczniów szkół  branżowych I stopnia województwa wielkopolskiego, zachodniopomorskiego i lubuskiego odbyły się 4 stycznia 2023 roku w Poznaniu. W konkursie wzięli udział  uczniowie z  11 szkół zachodniego okręgu. Formuła rywalizacji zbliżona jest do formuły zewnętrznych egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe. Treści obejmujące zakres wiedzy zawodowej zarówno teoretycznej jak i umiejętności praktycznych oparte są na standardach obowiązujących w każdym z zawodów. Uczestnicy zawodów rozwiązywali test składający się z 40 pytań, a następnie zadanie problemowe w swoim zawodzie.

W konkursie wzięło również udział 3 uczniów naszej szkoły, znamy już wyniki:

– 2 miejsce – Paweł Tomczyk z klasy 2A w zawodzie  monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

– 3 miejsce – Paweł Jakubiak z klasy 2G w zawodzie monter sieci i instalacji sanitarnych

– 6 miejsce – Ksawier Duszyński z klasy 2G w zawodzie murarz-tynkarz

Tym razem niestety nikomu nie udało się zakwalifikować do Finału, miejmy nadzieję, że w następnym roku będzie lepiej.