Z życia ZSP Wolontariat

Każdy ma w sobie ”takie coś, co może podarować drugiej osobie”,

czyli o wolontariacie w Naszej Szkole!

aROK SZKOLNY 2015/2016

ROK SZKOLNY 2016/2017

ROK SZKOLNY 2015/2016

Andrzejki dla osób starszych i niepełnosprawnych

Z okazji Andrzejek 25 listopada w klubie Relax odbyło się andrzejkowe spotkanie dla osób starszych i niepełnosprawnych. Uczniowie klasy 3 Technikum Gastronomicznego pod opieką wychowawczyni pani Emilii Bzowy pomagali w przygotowaniu poczęstunku, angażowali seniorów do udziału w konkursach integracyjnych i tańcach. Seniorzy chętnie nawiązywali kontakty z wolontariuszami poprzez wspólną zabawę i rozmowy.

HISTORIA I CELE SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIATU

Szkolny Klub Wolontariatu Zespołu Szkół Politechnicznych w Śremie działa od ponad 10 lat. Jego założycielem i wieloletnim koordynatorem była pani Emilia Bzowy. Od roku szkolnego 2015/2016 działaniami wolontariuszy kieruje pani Mirosława Golińska.

Głównym jego założeniem jest aktywizowanie młodzieży do podejmowania działań na rzecz środowiska szkolnego i pozaszkolnego. Uczniowie niosą swoją pomoc współpracując z Domami Pomocy Społecznej, fundacjami, świetlicami terapeutycznymi, ośrodkami pomocy i innymi instytucjami pozarządowymi. Członkowie wolontariatu nieustannie się dokształcają – zdobywają kwalifikacje pozwalające na jeszcze efektywniejszą pracę w środowisku lokalnym.

Działania Szkolnego Klubu Wolontariatu były niejednokrotnie docenione przez środowisko lokalne, m. in. uznano go za najbardziej kreatywny i nagrodzono podczas VII Śremskiej Gali Wolontariatu.

JESTEŚMY TU PO TO, BY:

Jeśli chcesz włączyć się w działalność klubu, zgłoś się do pani Mirosławy Golińskiej – koordynatora szkolnego wolontariatu.