Z życia ZSP Nasze sukcesy

Rok szkolny 2017/2018

Srebrna Szkoła 2018 – 12. miejsce w województwie, 166. w kraju w ogólnopolskim rankingu szkół PERSPEKTYWY. Wyróżnienie uzyskane dzięki sukcesom za rok szkolny 2016/2017 (troje laureatów olimpiady, bardzo wysoka zdawalność egzaminów zawodowych)

Szkoła laureatem IX Edycji Programu „Otwarta Firma” 2016, Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości

                

Emilia Bzowy (nauczyciel przedmiotów zawodowych gastronomicznych) – wyróżnienie (I miejsce w powiecie) w plebiscycie „Nauczyciel na medal” organizowanym przez „Głos Wielkopolski”

          

Krystyna Wlazik (nauczyciel, bibliotekarz) – I miejsce w konkursie „Warto wiedzieć, warto zobaczyć” przeprowadzonym pod hasłem „Powstanie Wielkopolskie w mojej okolicy”, zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu

STYPENDIUM PREMIERA – Hubert Flaczyński

STYPENDIUM STAROSTY
– za osiągnięcia naukowe: 
Szymon Kaźmierski, Joanna Wachowicz, Beata Wachowicz, Mikołaj Banaszak, Kamila Przybylska, Jakub Konieczny, Agata Gołembiewska
– za osiągnięcia sportowe: 
Zuzanna Malusiak, Bartosz Smektała, Jakub Radajewski, Maciej Witczak, Karolina Mucha, Adam Sitnicki, Maciej Brylewski, Szymon Łabęda

Jakub Golak, Mikołaj Banaszak, Patryk Połomski – XXII Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny

– etap powiatowy – I miejsce, Śrem 2018

– etap wojewódzki – II miejsce, Kalisz 2018

Rafała Wenzel – laureat ogólnopolskiej olimpiady “Zwolnieni z Teorii”, za realizację projektu społecznego „Zdrowa przyszłość”,  Warszawa 2018

            

Patryk Talarczyk – II miejsce w 47 edycji Ogólnopolskiego Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” w zawodzie dekarz, Poznań 2018

          

Karolina Mucha – Konkurs Wiedzy Morskiej „Polska Marynarka Wojenna a historia wybrzeża polskiego”

– finał wojewódzki: I miejsce drużynowo, I miejsce indywidualnie, Śrem 2018

– finał ogólnopolski: II miejsce drużynowo, II miejsce indywidualnie, Jastarnia 2018

Amadeusz Kleczewski, Sebastian Kwieciński, Katarzyn Karaś, Karolina Radoła – wojewódzki etap  ogólnopolskich zawodów sportowo-obronnych zorganizowanych z okazji obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości i 100-lecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego, Pleszew 2018

– III miejsce drużynowo z testu wiedzy

– I miejsce drużynowo ze strzelania z wiatrówki

– II miejsce indywidualne dla Katarzyny Karaś

Karol Pietrowski, Sebastian Dudziak – I miejsce w finale konkursu “Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy” w zawodzie stolarz organizowanych przez OHP, Pasłęk 2018

                               

Sara Joks, Aleksandra Banaszak – konkurs OHP „Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy” w zawodzie kucharz

 – I miejsce w województwie – Poznań 2018

 – VI miejsce w Polsce – Wasilków 2018

          

Wiktoria Lewicka – III miejsce w kategorii szkół  branżowycyh w konkursie matematycznym SUPERMATEMATYK, Poznań-Swarzędz 2018

Patryk Ostrowski, Dominik Jankowski, Jarosław Jankowski, Kamil Grześkowiak – IV miejsce w II Wojewódzkim Turnieju Sportów Obronnych, Wojewódzka Komenda OHP, Próchnów 2018

Maksymilian Wesołek – II miejsce w województwie wielkopolskim  w konkursie „Milion ma Bank”, Warszawa 2018

Maksymilian Wesołek – III miejsce w  Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim, Poznań 2018

Filip Frąckowiak – II miejsce w Olimpiadzie Budowlanej, Wrocław 2018

Artur Jaroć, Daniel Ratajczak – I miejsce w Powiatowej Olimpiadzie “Jak dobrze być zdrowym” , Śrem 2018

        

Natalia Broniarz, Bartosz Hajdrowski, Hubert Flaczyński – I miejsce w I Powiatowych Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych w udzielaniu pierwszej pomocy, Śrem 2018

       

Patryk Jarczyński, Majkel Mikołajczak, Piotr Hałupka, Kacper Zgrabczyński – II miejsce w Międzyszkolnym Turnieju – Sprawny murarz, Leszno 2018

         

Patryk Jarczyński Kacper Zgrabczyński, Hubert Flaczyński – I miejsce drużynowo i III miejsce indywidualnie Hubert Flaczyński w konkursie „Zabytki architektoniczne na ziemi Śremskiej”, Śrem 2018

         

Filip Frąckowiak, Patryk Jarczyński, Szymon Szałaga – udział w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, Zielona Góra 2018

Angelika Kiezik, Klaudia Klupś, Michalina Hajdrych – I miejsce drużynowo w powiatowych zawodach strzeleckich, I miejsce Angelika Kiezik indywidualnie, Śrem 2018

Maksymilian Wesołek, Bartosz Hajdrowski, Norbert Tyrański – III miejsce drużynowo w zawodach strzeleckich, Śrem 2018

Magdalena Stachowiak, Marcin Tomaszewski, Łukasz Różański, Tomasz Florkowski – I miejsce w finale wojewódzkim w rozgrywkach szachowych, Wągrowiec 2018


Rok szkolny 2016/2017

”Wielkopolska Szkoła Roku 2016” – szkoła została wyróżniona tym tytułem przez Urząd Marszałkowski w Poznaniu 21 października 2016 r.

Podczas uroczystości wręczono nagrody wielkopolskim szkołom, które  nie tylko uzyskują wysokie wyniki w nauce, ale równocześnie pracują  na wielu płaszczyznach: we wzorowy sposób kształtują u swoich uczniów poczucie własnej tożsamości i postawy patriotyczne, modelują wzorzec nowoczesnego Wielkopolanina, podejmują nowatorskie działania oraz działają w środowisku lokalnym.

Nagrodę w imieniu Zespołu Szkół Politechnicznych im. Powstańców Wielkopolskich odebrała pani dyrektor Wisława Frydryszak. Podczas Gali towarzyszyły jej: Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Promocji Powiatu pani Wioletta Jastrząbek oraz nauczycielki Aleksandra Jaskuła  i Anna Pelińska-Koprucka.

Śrem może być dumny ze swojej szkoły, jej uczniów i nauczycieli, bowiem to niecodzienna nagroda dla wyjątkowych placówek oświatowych.

W Zespole Szkół Politechnicznych  przy ul. Popiełuszki w Śremie działania edukacyjne mają nowatorski, niesztampowy charakter, a uczniowie i nauczyciele, dzięki doskonałej współpracy odnoszą krajowe, spektakularne sukcesy w wielu różnych konkursach i olimpiadach. Technikum nr 3 i ZSZ nr 3 w Zespole Szkół Politechnicznych w Śremie to szkoły kształcące młodzież na najwyższym poziomie, o czym niezmiennie od lat świadczą wyniki egzaminów. Dzięki dużemu zaangażowaniu nauczycieli udaje się wydobyć z uczniów to, co w nich najlepsze – ich pasję,  wiedzę i twórczą  radość.

STYPENDIUM PREMIERA – Beata Wachowicz

STYPENDIUM STAROSTY
– za osiągnięcia naukowe: 
Szymon Kaźmierski, Filip Mencel,Wiktor Borysewicz, Joanna Wachowicz, Beata Wachowicz, Kinga Skrzypczak, Dawid Poznański
– za osiągnięcia sportowe: 
Zuzanna Malusiak, Bartosz Smektała, Jakub Radajewski, Maciej Witczak

w

Wyróżnienie szkoły w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym OTWARTA FIRMA – jako jedna z dziesięciu najaktywniejszych szkół ponadgimnazjalnych  w Polsce.

Program zrealizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

        

 

Joanna Wachowicz, Beata Wachowicz, Szymon Kaźmierski – laureaci XXX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, Białystok 2017

Mikołaj Banaszak – Mistrz Polski w Konkursie Młodych Mechaników “Young Car Mechanik”, Warszawa 2017

Karolina Mucha – Złoty Medal w XVIII Wielkopolskich Mistrzostwach Młodzieży Szkolnej w Pływaniu, 50 m stylem motylkowym, Poznań 2016

Kamila Przybylska – III miejsce w wojewódzkim finale konkursu OHP “Sprawny w zawodzie fryzjer”, Poznań 2017

Agata Gołembiewska – III miejsce w Wojewódzkim Konkursie SUPERMATEMATYK w kategorii klas zawodowych, Poznań 2017

Patrycja Jankiewicz – I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Fryzjerskim, Leszno 2016

Hubert Flaczyński,Aleksander Skrzypczak, Adam SitnickiII miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Robocamp II, Śrem 2016
Aleksandra Stiller i Martyna Limańska – I miejsce w powiatowej olimpiadzie ” Jak dobrze być zdrowym”, Śrem 2017

Martyna Rejent, Marcin Parzy, Patryk Jarczyński –  I miejsce drużynowo w powiatowym konkursie “Budownictwo i architektura na Ziemi Śremskiej”, Śrem 2017

Jakub Golak, Mikołaj Banaszak, Tomasz Banaszak – I miejsce drużynowo oraz I, II i III indywidualnie w finale powiatowym Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, II miejsce w finale wojewódzkim, Konin 2017


Daria Dryer i Weronika Marciniak  – VI Powiatowy Festiwal Piosenki o Rodzinie, III miejsce, Śrem 2017
Karolina Mucha –  LV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Morskiej “Polska Marynarka Wojenna a Historia Wybrzeża Polskiego”, II miejsce drużynowo, III miejsce indywidualnie w pływaniu, Jastarnia 2017

Rok szkolny 2015/2016

Marek Gołembiewski – I miejsce w Finale 45. Edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w kwalifikacji roboty malarsko-tapeciarskie, uhonorowany tytułem Najlepszego Praktyka i Pucharem Prezesa Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa, uzyskał tytuł Młody Malarz roku 2015 – Poznań 2016

DSC03538-2-e1454932702667

Szymon Kaźmierski – finalista XXIX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych – Ostrzeszów 2016

Filip Mencel – III miejsce w finale III edycji Olimpiady Budowlanej – Wrocław 2016

Beata Wachowicz, Joanna Wachowicz, Wiktor Borysewicz – I miejsce w VIII Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim – Poznań 2016

Dawid Poznański – II miejsce w VIII Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim – Poznań 2016

Kinga Skrzypczak – II miejsce w Wielkopolskim Konkursie Matematycznym Supermatematyk 2016 – Poznań 2016

Patrycja Jankiewicz – I miejsce w I Międzyszkolnym Konkursie Fryzjerskim – Śrem 2016

Joanna Wachowicz, Szymon Kaźmierski, Weronika Piątyszek – I miejsce zespołowo w Powiatowym Konkursie Architektonicznym, indywidualnie odpowiedni I, II, III miejsce – Śrem 2016

Michał Sławiński, Paweł Radziejewski – III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Gastronomicznym “Pieczony indyk na spaghetti warzywnym z purre ziemniaczanym i sosem” – Gniezno 2015

kon

Żaneta Lipska – I miejsce w Konkursie Fotograficznym “Okiem obiektywu zobaczyć raj” – Śrem 2015; wyróżnienie w wojewódzkim konkursie fotograficznym Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu

Bartosz Jerzak, Dariusz Matuszewski, Maciej Raimann – I miejsce w powiatowy etapie Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego – Śrem 2016; VII miejsce w finale wojewódzkim – Kalisz 2016

Dominika Tajcher – I miejsce; Żaneta Lipska – II miejsce w powiatowym Konkursie Fotograficznym “Sleeveface”

Mikołaj Wasiński, Dominik Zyffert – III miejsce w Wojewódzkim Konkursie “Sprawny w zawodzie, bezpieczny w pracy”, w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych – Czerwonak 2016

Aleksandra Stiller – wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Wierszy i Pieśni Patriotycznych – Poznań 2015, III miejsce w etapie powiatowym – Śrem 2015

ola stiler

STYPENDIUM PREMIERA – Joanna Wachowicz

STYPENDIUM STAROSTY
– za osiągnięcia naukowe: Wiktor Borysewicz, Joanna Wachowicz, Beata Wachowicz, Ewelina Siejek, Agnieszka Grzegorczyk, Alicja Bazanowska, Marek Gołembiewski ,
– za osiągnięcia sportowe: Jakub Radajewski, Magdalena Stachowiak, Zuzanna Malusiak, Bartosz Smektała, Michał Pachurka

DSC02418

Rok szkolny 2014/2015

Agnieszka Grzegorczyk i Ewelina Siejek – finalistki Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych – Warszawa 2015

Agnieszka Grzegorczyk i Ewelina Siejek

Maciej Raimann, Marek Pawełczyk, Hubert Stasik – III miejsce drużynowo w finale wojewódzkim XIX Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego – Poznań 2015, I miejsce w etapie powiatowym – Śrem 2015

DSCF0650

Marek Gołembiewski – finalista (IV miejsce) Ogólnopolskiego Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych – Poznań 2015, III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym Supermatematyk – Września 2015

Gołembiewski Marek

Wiktor Borysewicz – I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim – Poznań 2015

7

Roksana Talarczyk i Kamila Wróblewska – II miejsce w Wojewódzkim Konkursie „Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy” w zawodzie kucharz – Próchnów 2015

Alicja Bazanowska – III miejsce w Wojewódzkim Konkursie „Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy” w zawodzie fryzjer – Kobylin 2015

Beata Wachowicz i Joanna Wachowicz – III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim – Poznań 2015

Wachowicz Beata i Wachowicz Joanna

STYPENDIUM PREMIERA – Beata Wachowicz

STYPENDIUM STAROSTY – Waldemar Wyrzykiewicz, Marek Gołembiewski, Joanna Wachowicz, Jakub Skrzypczak, Rafał Marcinkowski, Patrycja Jankiewicz, Natalia Biel, Przemysław Polowczyk, Natalia Leśniak

Rok szkolny 2013/2014

Waldemar Wyrzykiewicz – finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych – Lublin 2014

Wyrzykiewicz Waldemar

Karolina Różalska – finalistka Ogólnopolskiego Konkursu „Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy” w zawodzie fryzjer – Dobieszków 2014

Jakub Skrzypczak i Joanna Wachowicz – II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim – Poznań 2014

Skrzypczak Jakub i Wachowicz Joanna

Natalia Biel – II miejsce w XX Ogólnopolskim Konkursie dla Młodych Krawców i Projektantów „Mała Pętelka” w kategorii ubiorów „Ubiór Awangardowy” – Poznań 2014

Kolekcja autorstwa Natalii Biel

Patrycja Jankiewicz – III miejsce w XX Ogólnopolskim Konkursie dla Młodych Krawców i Projektantów „Mała Pętelka” w kategorii fryzur „Finezja splotów i warkoczy” – Poznań 2014

Fryzura autorstwa Patrycji Jankiewicz

Wiktor Witkowski, Michał Kończak, Hubert Grabarski – VI miejsce w wojewódzkim finale XVIII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego – Poznań 2014

uczestnicy Turnieju Motoryzacyjnego

STYPENDIUM PREMIERA – Jakub Walczak

STYPENDIUM NAUKOWE MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO – Waldemar Wyrzykiewicz

STYPENDIUM STAROSTY – Waldemar Wyrzykiewicz, Barbara Suchorska, Wiktor Borysewicz, Natalia Leśniak

Rok szkolny 2012/2013

Waldemar Wyrzykiewicz – V miejsce w XII Wojewódzkim Konkursie Pieśni i Poezji Patriotycznej – Poznań 2013

Dyplom dla Waldemara Wyrzykiewicza

 

Wiktor Borysewicz – II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim – Poznań 2013

Borysewicz Wiktor

Natalia Biel – III miejsce w XIX Ogólnopolskim Konkursie dla Młodych Krawców i Projektantów „Mała Pętelka” w kategorii ubiorów „Awangardowe szaleństwo” – Poznań 2013

Kolekcja autorstwa Natalii Biel

Kinga Szymkowiak – I miejsce w XIX Ogólnopolskim Konkursie dla Młodych Krawców i Projektantów „Mała Pętelka” w kategorii fryzur „Science fiction” – Poznań 2013

Fryzura autorstwa Szymkowiak Kingi

Waldemar Wyrzykiewicz – finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych – Nowy Sącz 2013

Wyrzykiewicz Waldemar

Barbara Suchorska – III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym „Supermatematyk” w kategorii klas zawodowych – Poznań 2013

Jakub Hyżyk – III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Informatycznym – Konin 2013

Roksana Talarczyk – I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Bezpieczeństwa i Higieny Pracy – Słupca 2013

Katarzyna Jeziorska i Jagoda Wróblewska – III miejsce w Wojewódzkim Konkursie „Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy” w zawodzie kucharz – Próchnów 2013

STYPENDIUM PREMIERA – Waldemar Wyrzykiewicz

Rok szkolny 2011/2012

Patryk Starkiewicz – I miejsc w Ogólnopolskim Konkursie Uczniów Rzemiosła Fryzjerskiego w konkurencji „Modelowanie fryzury klasycznej” – Września 2012

Arkadiusz Obrachta i Maciej Krauze – I miejsce w Wojewódzkim Konkursie „Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy” w zawodzie kucharz – Pleszew 2012

Magdalena Wawrzyniak – II miejsce XVIII Ogólnopolskim Konkursie dla Młodych Krawców i Projektantów „Mała Pętelka” w kategorii ubiorów „Echa Egiptu” – Poznań 2012

Magdalena Walkowiak – I miejsce XVIII Ogólnopolskim Konkursie dla Młodych Krawców i Projektantów „Mała Pętelka” w kategorii fryzur „Kontrast, styl dla odważnych” – Poznań 2012

Katarzyna Oleksiewicz – III miejsce XVIII Ogólnopolskim Konkursie dla Młodych Krawców i Projektantów „Mała Pętelka” w kategorii fryzur „Kok, inspiracja i prowokacja” – Poznań 2012

Kamil Jankowiak, Daniel Idkowiak – I wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Biznes Społecznie Odpowiedzialny (CRS)” – Poznań 2011

 

Rok szkolny 2010/2011

Dawid Polowczyk – finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych – Augustów 2011

Polowczyk Dawid

Łagoda Adam – I miejsce w klasyfikacji zespołowej oraz III miejsce indywidualnie w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Morskiej „Polska Marynarka Wojenna, a historia Wybrzeża Polskiego” – Jastarnia 2011

 

Rok szkolny 2009/2010

Magdalena Wawrzyniak – II miejsce XVI Ogólnopolskim Konkursie dla Młodych Krawców i Projektantów „Mała Pętelka” w kategorii ubiorów „Sallam na Maste” – Poznań 2010

Kolekcja autorstwa Wawrzyniak Mgdaleny

 

Rok szkolny 2008/2009

Łagoda Adam – IV miejsce w klasyfikacji zespołowej oraz II miejsce indywidualnie w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Morskiej „Polska Marynarka Wojenna, a historia Wybrzeża Polskiego” – Jastarnia 2009