Wycieczkowy tydzień września
18 września 2021

Po miesiącach nauki zdalnej, wreszcie wróciła możliwość realizowania nie tylko zajęć dydaktycznych w formie stacjonarnej, ale również możliwość organizowania wycieczek dydaktycznych. Z możliwości tej skorzystali uczniowie klas technikum fryzjerskiego, gastronomicznego i budowlanego.

W pierwszej w tym roku szkolnym wycieczce uczestniczyły uczennice klasy 1TF oraz 3TG (grupa gastronomiczna), które w ramach zawodowych zajęć praktycznych wybrały się do Poznania.  Grupa fryzjerska odwiedziła hurtownię profesjonalnych narzędzi i kosmetyków fryzjerskich FaleLokiKoki. To sieć specjalistycznych sklepów oraz hurtowni fryzjerskich dysponujących pełnym asortymentem profesjonalnych produktów w zakresie kosmetyki, akcesoriów, sprzętu i wyposażenia salonów fryzjerskich. Młodzi adepci fryzjerstwa zapoznali się ofertą dla klientów indywidualnych oraz skorzystali z możliwości zakupu wybranych profesjonalnych kosmetyków.

Grupa gastronomiczna natomiast, zgodnie z zawodem, odwiedziła kilka różnorodnych punktów gastronomicznych w celu zapoznania się przede wszystkim z ich wystrojem, wielkością, obsługą oraz  kartą menu. Adepci sztuki gastronomicznej od strony zawodowej poznawali również zasady działalności strefy gastronomicznej w galeriach handlowych (na przykładzie Posnanii) tzw. “food court”.

Tego samego dnia odbyła się również wycieczka, w której brali udział uczniowie klas 3 i 4 technikum budowlanego. Wybrali się oni na Dni Otwarte hurtowni materiałów budowlanych El-Bud w Śremie.
Przyszli budowlańcy uczestniczyli w prezentacji tynków mozaikowych i betonu architektonicznego firmy TECHNIKTYNK, farb firmy Styline, narzędzi do robót budowlanych firm DEDRA i MAAN oraz innowacyjnego rozwiązania dachów solarnych 2 w 1 firmy Sunroof. Uczniowie Z dużym zainteresowaniem słuchali przedstawicieli firm, którzy prezentowali nowoczesne i ekologiczne technologie, asortyment, cechy, zastosowanie materiałów i narzędzi do robót budowlanych. Jako, że najskuteczniejszą nauką jest praktyka, uczniowie mogli sami przećwiczyć stosowanie prezentowanych technik na materiale ćwiczeniowym. Miłą niespodzianką dla wszystkich uczestników wycieczki były kiełbaski z grilla, co przyjęli z dużym zadowoleniem.

Dwa dni później kolejna grupa uczennic z klas fryzjerskich 3TGF i 2TF wybrała się do Poznania w celu zapoznania się z technikami przedłużania i zagęszczania włosów. Przyszłe fryzjerski odwiedziły studio „Torayka”, zajmujące się sprzedażą profesjonalnych produktów do zagęszczania i przedłużania włosów oraz technikami ich wykonania. Uczennice z dużym zainteresowaniem przyglądały się pokazowi przedłużania włosów metodą kanapkową.

Wszystkie wycieczki dydaktyczne, szczególnie te praktyczne, stanowią doskonałe uzupełnienie wiedzy teoretycznej naszych uczniów.