Uzdolnione siostry
3 grudnia 2015

Uczniowie Zespołu Szkół Politechnicznych co roku napawają dumą swoich nauczycieli przysparzając im wiele radości. Wykazują się nie tylko niezwykłą aktywnością na polu zawodowym, ale także w wielu innych dziedzinach.

Do grona najzdolniejszych uczniów naszej szkoły należą Beata i Joanna Wachowicz – uczennice klasy III Technikum Budowlanego. Siostry od trzech lat nie tylko uzyskują jedne z najwyższych wyników w nauce, ale także godnie reprezentują ZSP w różnorodnych konkursach.

Tym razem zwyciężyły w powiatowym konkursie na kalendarz ścienny o tematyce HIV/AID. Uznanie jury zapewnił im 7 kartkowy kalendarz o charakterze profilaktycznym, informujący m. in. o okolicznościach i czynnikach sprzyjających zakażeniom HIV. Dziewczyny wykazały się bardzo dobrą znajomością problematyki HIV/AIDS, pomysłowością oraz zmysłem artystycznym.

Siostry Wachowicz (wraz z Wiktorem Borysewicz z 4TB, Dawidem Poznański i Jakubem Skrzypczakiem z 3TFS) będą również reprezentować naszą szkołę w konkursie wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim, który odbędzie się po feriach zimowych w Poznaniu.

O klasie sióstr Wachowicz świadczy niezaprzeczalnie fakt, że obydwie są stypendystkami Prezesa Rady Ministrów. Joanna otrzymała to stypendium podczas gali, która odbyła się 30 listopada br. w Poznaniu, Beata była stypendystką w ubiegłym roku szkolnym.

Gratulujemy siostrom Wachowicz i życzymy kolejnych sukcesów!