Talenty ZSP
13 grudnia 2016

W ostatnich dniach nasi uczniowie dostarczyli nam kolejnych powodów do dumy. Po raz kolejny pokazali, że mają wiele talentów, nie tylko tych zawodowych.

Młodzi adepci sztuki fryzjerskiej zmierzyli się 12 grudnia w Międzyszkolnym Konkursie Fryzjerskim, którego tematem przewodnim była “Fryzura ślubna wczoraj, dziś, a może jutro”. W zmaganiach wzięło udział 31 zawodników z różnych szkół ponadgimnazjalnych o profilu fryzjerskim z województwa wielkopolskiego i lubuskiego. Fryzury oceniane były pod kątem estetyki i czystości wykonania, pomysłowości i kreatywności. A tego naszym mistrzom szczotki i grzebienia nie brakowało. Jury, w skład którego wchodziły mistrzynie fryzjerskie z leszczyńskich salonów oraz mistrzyni makijażu artystycznego, naszych reprezentantów oceniło wyśmienicie.

I miejsce zajęła Patrycja Jankiewicz z klasy 4TF, która otrzymała również wyróżnienie od przedstawiciela firmy Douglas oraz jednodniowy staż jako obserwator/asystent od właścicielki salonu fryzjerskiego  “Pura Linea Hair” w Lesznie. Wyróżnienie oraz miesięczny staż w salonie fryzjerskim “Labirynt fryzur” w Lesznie otrzymał Dawid Kunert również z klasy 4TF.

Serca jury XI TALENT SHOW (w składzie Barbara Hejne, Jerzy Andrzejczak oraz Ewa Kaźmierczak) podbiły także 7 grudnia w Śremskim Ośrodku Kultury uczennice klasy I: Daria Dryer (1 we) i Weronika Marciniak (1TG) przepięknym wykonaniem utworu “Przekażmy sobie znak pokoju”. Nasze muzyczne talenty uzyskały tytuł laureatek.

Gratulujemy naszym utalentowanym uczniom, a wszystkim życzymy twórczego rozwijania swoich pasji, nie tylko tych zawodowych.