„Tajemnicze piórko”
20 grudnia 2019

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia 18 grudnia 2019 roku uczniowie Naszej szkoły wystawili spektakl – jasełka pt. „Tajemnicze piórko”.

Jasełka te zadały Nam wszystkim pytanie: Czym są trudne momenty w życiu każdego człowieka i jaki mają cel? Czy jest to dar czy przekleństwo? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam, a Boże Narodzenie to czas, który skłania nas do refleksji… Każdy z Nas może w tym szczególnym czasie narodzić się na nowo i zmienić dotychczasowe życie, wystarczy skruszyć serca lód i otworzyć się na drugiego człowieka, jak to przedstawili aktorzy jasełek.

Tak też uczynili uczniowie z klas 4TG, 3TB i 2TS, którzy wraz z opiekunami udali się do Domu Pomocy Społecznej obdarowując pensjonariuszy upominkami i słodkościami, które zakupiono dzięki zbiórce pieniędzy przeprowadzonej w naszej szkole. Wolontariusze ZSP wzięli natomiast udział w świątecznej zbiórce żywności organizowanej przez śremskie Towarzystwo Pomocy Potrzebującym „Nadzieja”. Z kolei grupa muzyczna naszych uczniów odwiedziła z koncertem kolęd Warsztat Terapii Zajęciowej w szpitalu w Śremie oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Śremie. Uczniowie zaśpiewali kolędy włączając do śpiewu pensjonariuszy, a klimatu spotkaniu dodały pierniczki wypieczone przez klasy gastronomiczne.