Sukces w konkursie wiedzy o generale Wybickim
8 czerwca 2021

W eliminacjach VI Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Generale Józefie Rufinie Wybickim i Polskich Symbolach Narodowych dnia 30 kwietnia br. udział wzięło dwóch reprezentantów naszej szkoły – uczniowie klasy 1 Technikum Budowlano-Gastronomicznego: Szymon Antoszkiewicz i Marek Poprawka. Dzięki dobremu opanowaniu materiału z kilku obowiązkowych książek z 30 pytaniami testowymi poradzili sobie w kwadrans.

Do ścisłego finału Jury konkursu zakwalifikowało tylko tych uczestników, którzy uzyskali 75% punktów. Obaj nasi uczniowie zostali finalistami tego konkursu, obaj uzyskali wynik 80% punktów.

Finał odbył się 29 maja 2021r. w Muzeum Śremskim. Miał formę pisemną i dla uczniów szkół ponadpodstawowych w większości zbudowany był z pytań otwartych o bardzo dużej trudności.

Wśród laureatów konkursu znalazł się również nasz uczeń – SZYMON ANTOSZKIEWICZ, który zajął II MIEJSCE.

Nagrody laureatom i finalistom konkursu wręczono zaraz po jego zakończeniu i sprawdzeniu prac konkursowych 29 maja br. w Muzeum.

Nasi uczniowie zdobywają laury nie tylko na polu wiedzy technicznej. Godnie reprezentują ZSP również w konkursach historycznych.

GRATULACJE!!!