Stypendyści z ZSP
11 października 2018

Uroczystość wręczenia stypendiów za wyniki w nauce oraz osiągnięcia artystyczne lub sportowe odbyła się 3 października w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Śremie. W uroczystości udział wzięli Starosta Śremski pan Zenon Jahns, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu pani Wioleta Jastrząbek oraz dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych. Starosta Zenon Jahns oraz Naczelnik Wydziału Oświaty pani Wioletta Jastrząbek nagrodzili w tym roku 60 stypendystów, w tym 15 z naszej szkoły. Gratulacje odebrali również rodzice i nauczyciele wspierający uczniów.

Stypendia Starosty Powiatu Śremskiego otrzymali:

1. Patryk Talarczyk – II miejsce w finale centralnym XLVII Edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”.
  2. Bartosz Smektała – Indywidualny Wicemistrz Świata Juniorów na żużlu, Mistrz Świata Juniorów.
  3. Krzysztof Wróblewicz – II miejsce w okręgu IV z siedzibą w Poznaniu w XLVII edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”.
  4. Filip Frąckowiak – II miejsce w V edycji Olimpiady Budowlanej.
  5. Kacper Filipiak – III miejsce w okręgu IV z siedzibą w Poznaniu w XLVII edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”.
  6. Zuzanna Malusiak – III miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Taekwondo Olimpijskim.
  7. Wiktoria Lewicka – II miejsce w Wielkopolskim Konkursie Matematycznym Supermatematyk.
  8. Maciej Brylewski – I miejsce w Mistrzostwach Europy w kategorii NO-GI.
  9. Szymon Łabęda – II miejsce w Mistrzostwach Okręgu Juniora Młodszego w szpadzie.
  10. Piotr Kołacki – I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Komórkowych Filmów Krótkometrażowych.
  11. Adam Sitnicki – II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju BJJ GI i NO GI.
  12. Karolina Mucha – II miejsce indywidualnie w klasyfikacji generalnej w LVI Finale Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Morskiej.
  13. Dawid Wosiak – I miejsce w Mistrzostwach Europy Cavalcanti BJJ GI i NO GI, MMA, K1, BOKS.
  14. Rafał Wenzel – I miejsce w Mistrzostwach Europy Cavalcanti BJJ GI i NO GI, MMA, K1, BOKS.
  15. Maksymilian Wesołek – III miejsce w  Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim.

Gratulujemy tegorocznym stypendystom, życząc kolejnych sukcesów w nowym roku szkolnym.