“Sprawny murarz”
23 maja 2017

W III międzypowiatowym  Turnieju Budowlanym „Sprawny murarz”, który odbył się  17 maja 2017 r. w Lesznie, najlepszy okazał się uczeń ZSP Patryk Jarczyński, który wywalczył I miejsce w kategorii indywidualnej.

Zawody składały się z części pisemnej oraz praktycznej, w której trzeba było wymurować narożnik z cegły w ciągu 3 godzin. Poziom uczestników był bardzo wyrównany, w wyniku ostrej rywalizacji nasz drużyna – Patryk Jarczyński, Kacper Laskowski, Michał Piątkowski i Kacper Zgrabczyński z klasy 2 TB – wywalczyła III miejsce.

Celem konkursu skierowanego do uczniów szkół budowlanych z Leszna, Śremu, Kościana i Grodziska Wlkp jest zainteresowanie zawodem oraz poszerzanie umiejętności teoretycznych i praktycznych przyszłych techników budownictwa w  kwalifikacji B.18 – murarz – tynkarz.

Uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie stwierdzili, że zawody były zorganizowane na wysokim poziomie, pochlebnie wyrażali się także o warsztatach szkolnych. W przyszłym roku gospodarzami turnieju znów będzie szkoła w Lesznie.