Pożegnaliśmy absolwentów
24 kwietnia 2015

W piątek 24 kwietnia kolejni absolwenci opuścili mury naszej szkoły. Życzenia abiturientom złożyła dyrektor szkoły Wisława Frydryszak, ks. dziekan Marian Brucki oraz przedstawiciel społeczności szkolnej Wiktor Borysewicz z kl. III TB. Dyrektor szkoły wręczyła listy pochwalne absolwentom, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce (świadectwa z czerwonym paskiem), a ich rodzicom listy gratulacyjne. Szczególne podziękowania otrzymały Agnieszka Grzegorczyk oraz Ewelina Siejek z klasy IV Technikum Budowlanego, które zostały w tym roku finalistkami centralnych zawodów XXVIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w Warszawie, uzyskując tym samym możliwość wstępu na dowolną uczelnię techniczną w kraju bez konieczności zdawania egzaminów.
Rozdano dyplomy i nagrody uczniom, którzy pracowali na rzecz szkoły i środowiska lokalnego. Do swoich wychowanków przemówili wychowawcy, którzy wraz z panią dyrektor wręczyli maturzystom świadectwa ukończenia szkoły.
Uroczystość nawiedziły również duchy, które ukazały abiturientom ich przeszłość, teraźniejszość i przyszłość w programie artystycznym „Opowieść maturalna” przygotowanym przez uczniów klas trzecich technikum, którzy starszym kolegom i koleżankom wręczyli symboliczne upominki.
Pożegnaniu towarzyszyła radość i wzruszenie, które sięgnęło zenitu w salach lekcyjnych, w których po raz ostatni spotkali się absolwenci ze swoimi wychowawcami.