Powitaliśmy wiosnę
21 marca 2016

Społeczność ZSP nie mogła doczekać się wiosny, dlatego przygotowania na jej przyjście rozpoczęła już 18 marca. W tym dniu grupa entuzjastów wykonała marzannę, z którą “ruszyła w miasto”, przy ognisku piekli kiełbaski oraz podziwiali walory śremskiej przyrody z punktu widokowego.

Mimo, że 21 marca wiosna nie rozpieściła stęsknionych na jej przyjście uczniów, włączyli się oni do zabawy integracyjnej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski na boisku szkolnym podczas duuuużej przerwy. Pomimo niezbyt słonecznej pogody, uczniowie w świetnych humorach “wyszli z ławek”, by miło spędzić czas. Chętni rozwiązywali zagadki matematyczne, odtańczyli Zumbę oraz pałaszowali przygotowane przez członków samorządu kiełbaski z grilla. W wiosenną atmosferę wprowadzał  imprezowiczów szkolny zespół muzyczny. Miłą niespodzianką był słodki i ciepły placuszek drożdżowy upieczony w pracowni gastronomicznej.

Z kolei motocykliści z ZSP wybrali się na pierwszą wiosenną przejażdżkę, zawitali między innymi do Szkoły Podstawowej nr 6. Nasi bikersi pożegnali zimę paląc jej symbol w śremskim porcie rzecznym Marina.

Wiosennej formy poza szkołą poszukiwali adepci sztuki fryzjerskiej. W Centrum Rehabilitacji L’ascada zgłębiali tajniki zabiegów oraz działanie sprzętu terapeutycznego.

Jak widać, nasi uczniowie znaleźli sposób, aby pierwszy dzień wiosny spędzić ciekawie i wesoło w szkole lub podczas szkolnych wycieczek –  dowodząc, że niekoniecznie trzeba iść na wagary.