Pierwsza pomoc
23 października 2015

Uczniowie ZSP uczestniczyli w akcji bicia rekordu w prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej zorganizowanej przez Śremską Grupę Nieustannych Optymistów w Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca.

W śremskim biciu rekordu wzięło udział 66 osób, w tym 18 uczniów z kl. II Technikum Budowlanego i Samochodowego. Uczestnicy akcji otrzymali od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (ogólnopolskiego organizatora tego przedsięwzięcia) walizeczkę z zestawem zawierającym m. in. maseczkę do sztucznego oddychania i  koc termiczny.

Do działań ratowniczych młodzież szkół ponadgimnazjalnych przygotowuje się podczas lekcji edukacji dla bezpieczeństwa. Jesteśmy dumni, że uczniowie naszej szkoły nie wahają się zastosować zdobytych umiejętności w nagłych wypadkach zagrożenia życia i zdrowia. We wrześniu, nieprzytomnemu mieszkańcowi Książa Wlkp., fachowo pierwszej pomocy udzielili Bartek Nowicki i Darek Matuszewski z klasy III Technikum Samochodowego.

Zdjęcia pochodzą ze strony: http://srem.naszemiasto.pl/…/krowka-mala-bila-rekord-resusc…