Nietypowe lekcje
4 listopada 2015

Organizowanie nietypowych lekcji w naszej szkole to już codzienność. Tym razem 3 listopada uczestniczyli w nich uczniowie technikum fryzjerskiego i budowlanego.

Przyszli technicy usług fryzjerskich wzięli udział w zorganizowanym w szkolnej auli pokazie strzyżenia i układania fryzur. Zaproszona do naszej szkoły pani Sylwia Sójka – wieloletni mistrz i instruktor praktycznej nauki zawodu w dziedzinie fryzjerstwa – zaprezentowała uczniom sposoby strzyżenia z zastosowaniem nowoczesnych technik, modelowania oraz formowania upięć.  Fryzury wykonane zostały zgodnie z obowiązującymi trendami. Tematyka ta zainteresowała uczennice, ponieważ modna fryzura (perfekcyjne ścięcie i wymodelowane włosy) to wizytówka modnej kobiety.

Tego dnia gościliśmy w naszej szkole także pana Jerzego Naskręta – przedsiębiorcę, który przedstawił uczniom sytuację na śremskim rynku budowlanym oraz opowiedział o prowadzeniu własnej firmy pomagając młodzieży zgłębić wiadomości  z  przedmiotu „działalność gospodarcza w budownictwie.”

W niecodzienny sposób zdobywali także wiedzę uczniowie IV klasy technikum turystycznego, którzy 4 listopada  w ramach zajęć praktycznych zwiedzili Kompleks Hotelowo-Konferencyjny „Villa Natura” w Dolsku. Właścicielka pani Karolina Mróz oprowadziła młodzież po obiekcie (pokojach, sali bankietowej, restauracji pałacowej) oraz przedstawiła praktyczne informacje o funkcjonowaniu kompleksu i programie rezerwacji pokoi. Uczniowie zwiedzili także ratusz z bogato wyposażoną izbą regionalną oraz obejrzeli w Katolickim Domu Kultury spektakl pt. “Pif paf – jesteś trupem” w wykonaniu młodzieży dolskich i śremskich szkół.

Zaletą takich nietypowych zajęć jest możliwość  czerpania wiadomości od wieloletnich praktyków  w danym zawodzie.