NIE PALĘ!
22 listopada 2019

To motto nam przyświecało podczas Światowego Dnia Rzucania Palenia, który przypada 21 listopada. Tego dnia nasza szkoła włączyła się w akcję prewencyjną „Przerwa – nie dla papierosa”, organizowaną przez Straż Miejską w Śremie. Aby wziąć w niej udział uczniowie klas branżowych i technikum przygotowali banery i plakaty nawołujące do rzucania palenia oraz wskazujące na szkodliwość papierosów tradycyjnych i elektronicznych. Dodatkowo uczniowie założyli białe koszulki w ramach protestu przeciwko paleniu papierosów. Przed głównym budynkiem szkoły, przy ul. Popiełuszki,  zebrali się uczniowie wraz z nauczycielami i przemaszerowali z transparentami oraz plakatami,  nawołując do rzucenia tego nałogu. W ramach profilaktyki zdrowotnej – uzależnień, chętni uczniowie przygotowali również prezentacje multimedialne dotyczące szkodliwości palenia papierosów. Wszyscy biorący udział w akcji uczniowie byli częstowani miętowymi cukierkami.

Podjęte działania mają na celu wyeliminowanie lub znaczne ograniczenie stosowania używek – papierosów, bo zdrowie i  życie jest tylko jedno.