Nasi stypendyści
29 września 2016

Kolejni uczniowie ZSP otrzymali stypendia Starosty Śremskiego przyznawane za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i artystyczne.

Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się 28 września w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Śremie. Starosta Śremski Zenon Jahns oraz Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Wioleta Jastrząbek nagrodzili w tym roku 47 stypendystów, w tym 11 z naszej szkoły. Gratulacje odebrali także rodzice i nauczyciele wspierający uczniów (z ZSP Halina Nartowska, Anna Pelińska-Koprucka i Grażyna Rzepka).

W imieniu stypendystów przemówił Bartosz Smektała, uczeń III klasy Technikum Samochodowego, który opowiedział o swojej pasji żużlowej i ostatnich sukcesach. Nasz mistrz podkreślił, że żużel i nauka, to obecnie całe jego życie. Bartosz podziękował kadrze ZSP za wyrozumiałość i wspieranie go w zdobywaniu wiedzy oraz pogratulował laureatom, doceniając zwłaszcza tych, którzy osiągnęli sukcesy naukowe.

Nasi tegoroczni stypendyści to:

1. Szymon Kaźmierski – finalista Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.
  2. Filip Mencel – III miejsce w Olimpiadzie Budowlanej.
  3. Wiktor Borysewicz – I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Powstaniu Wlkp.
  4. Joanna Wachowicz – I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Powstaniu Wlkp.
  5. Beata Wachowicz – I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Powstaniu Wlkp.
  6. Kinga Skrzypczak – III miejsce w Wielkopolskim Konkursie SUPERMATEMATYK.
  7. Dawid Poznański – II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Powstaniu Wlkp.

Nagrodzono ich za wyniki w nauce.  Natomiast za osiągnięcia sportowe stypendia otrzymali.

1. Zuzanna Malusiak – II miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Taekwondo Olimpijskim.
  2. Bartosz Smektała – II miejsce w Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostwach Polski na Żużlu.
  3. Jakub Radajewski – I miejsce w Mistrzostwach Europy CBJJP (Jiu-Jitsu).
  4. Maciej Witczak – I miejsce w Zawodach Rzutowego Pucharu Polski.

Gratulujemy wszystkim stypendystom i życzymy kolejnych sukcesów w nowym roku szkolnym.