W krzywym zwierciadle
24 marca 2016

W środę 23 marca odbyła się w naszej szkole kolejna edycja organizowanego przez nas od lat międzyszkolnego konkursu recytatorskiego „Na wesoło”. Tym razem uczestnicy rywalizowali pod hasłem „Szanujmy mądrych, przykładnych, chwalebnych, śmiejmy się z głupich, choć i przewielebnych”, czyli z humorem o władzy.

W zmaganiach recytatorskich wzięli udział uczniowie śremskich szkół ponadgimnazjalnych. Mocną drużynę stworzyła nasza szkoła – aż 12 osób. Jury w składzie p. Ewa Nowak i p. Agnieszka Genderka oceniło prezentacje bardzo wysoko – taki był, ich zdaniem, poziom tegorocznego konkursu. I miejsce zajęła Marta Kalinowska – uczennica LO w Śremie, kolejne dwa oraz wyróżnienie stały się udziałem uczniów naszej szkoły – Filipa Frąckowiaka z kl. II TBFS, Dawida Kunerta z kl. III TFS i Agnieszki Wosińskiej z III TT.  Dominowały teksty współczesne, choć nie zabrakło i klasyki – tekstów J. Tuwima czy K. I. Gałczyńskiego.  Ale nawet te napisane wiele lat temu nadal brzmią nadspodziewanie aktualnie, bo niestety władza ciągle jest wdzięcznym tematem satyry.