Motoryzacyjne zmagania
11 kwietnia 2018

We wtorek 10 kwietnia w Zespole Szkół Politechnicznych rozegrany został etap powiatowy XXII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego popularyzującego wiedzę o przepisach ruchu drogowego i pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach. Organizatorami i sponsorami  konkursu była Komenda Powiatowa Policji i Starostwo Powiatowe w Śremie,  a w organizację tegorocznych zmagań włączyła się Firma Totem Sp. z o.o. oraz Centrum Szkoleniowo-Usługowe Medival-Waldemar Wyrzykiewicz, którzy jednocześnie ufundowali upominki.

W konkursie wzięło udział pięć drużyn reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne powiatu śremskiego: Zespół Szkół Ekonomicznych, Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Politechnicznych oraz Zespół Szkół Rolniczych w Grzybnie.

Uczestnicy konkursu zmierzyli się z testem składającym się z 25 pytań dotyczących znajomości zasad i przepisów ruchu drogowego, obsługi pojazdu oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. Zawodnicy musieli również wykazać się umiejętnościami praktycznymi w niesieniu pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych oraz umiejętnością jazdy sprawnościowej motorowerem i samochodem z talerzem stewarda.

Indywidualnie zwyciężył Jakub Golak z Zespołu Szkół Politechnicznych. Drużynowo najlepsi okazali się po raz kolejny uczniowie naszej szkoły: Jakub Golak, Mikołaj Banaszak i Patryk Połomski. Kolejne miejsca przypadły drużynom z: Zespołu Szkół Rolniczych w Grzybnie, Zespołu Szkół Ekonomicznych, Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Technicznych.

Drużyna Zespołu Szkół Politechnicznych będzie reprezentować szkołę i  Powiat Śremski w rozgrywkach wojewódzkich, które odbędą się 23 maja br. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Kaliszu.

Gratulujemy naszej drużynie sukcesu i życzymy powodzenia w Kaliszu.