Mamy MISTRZA POLSKI !!!
8 lutego 2016

Marek Gołembiewski, uczeń klasy 3 we, po raz kolejny udowodnił, że jest znakomitym fachowcem, tym razem zdobywając I miejsce w Finale 45. Edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w kwalifikacji roboty malarsko-tapeciarskie.

Nasz mistrz rywalizował z najlepszymi uczniami szkół zawodowych z całej Polski. Uczestnicy turnieju 4 lutego wykonywali zadanie praktyczne, które Marek zaliczył na 100%, co uhonorowane zostało tytułem Najlepszego Praktyka i Pucharem Prezesa Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa. Zawodnicy, tak jak w poprzednich etapach, musieli rozwiązać także test z wiedzy zawodowej składający się z 40 pytań.

Wręczenie pucharów, dyplomów i nagród zwycięzcom odbyło się 5 lutego na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA 2016 w obecności władz targowych, przedstawicieli firm budowlanych, sponsorów, władz lokalnych i centralnych. Marek, wygrywając turniej w kwalifikacji roboty malarsko-tapeciarskie, uzyskał tytuł Młody Malarz roku 2015 oraz otrzymał wiele nagród rzeczowych od głównego sponsora i szkolenie w Akademii Technik Malarskich we Wrocławiu. Godnie reprezentował siebie i naszą szkołę, dla której wywalczył wysokiej klasy zestaw sprzętu do robót malarskich (m. in. szlifierkę przegubową, odkurzacz mobilny, agregat malarski) i czek na 300 litrów farby od firmy Dekoral. Wartość nagród rzeczowych podarowanych szkole wynosi prawie 20 tys. złotych.

Największą nagrodą dla Marka jest prawo do zwolnienia z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, które przysługuje mu jako finaliście zawodów. Wynika ono z bardzo wysokiego poziomu turnieju, który podkreślają organizatorzy „Złotej Kielni”.

Kolejny sukces ucznia Zespołu Szkół Politechnicznych napawa nas dumą i świadczy o  wysokiej jakość kształcenia w naszej szkole. Dobry uczeń to nie tylko wizytówka szkoły, ale również powiatu, który rozsławia swoimi osiągnięciami.

Gratulujemy Markowi i życzymy dalszych sukcesów zawodowych jako potencjalnemu właścicielowi firmy ogólnobudowlanej.

O turnieju i laureatach można przeczytać także na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej: https://men.gov.pl/strony/final-turnieju-budowlanego-zlota-kielnia-znamy-laureatow.html.