Ginące zawody
7 listopada 2015

Mincerz, golibroda, szewc, rzeźnik – to tylko niektóre z profesji, które nasi uczniowie uznali za zanikające i uwiecznili  je na fotografiach przygotowanych  na konkursu  „Ginące zawody” ogłoszony dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

Jury konkursu doceniło wykonane przez Julię Żakowską (uczennicę klasy II Technikum Gastronomicznego) zdjęcie mincerza przy pracy. Julia otrzymała wyróżnienie podczas gali podsumowującej OTK, która odbyła się 7 listopada w auli LO.

Ogólnopolski Tydzień Kariery, czyli OTK, to coroczne działanie inicjowane przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej mające na celu inspirowanie inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego – wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery.

Dzięki aktywnemu udziałowi w przedsięwzięciach organizowanych w ramach OTK  nasi uczniowie mają m. in. szansę na pogłębianie wiedzy związanej z budowaniem własnej kariery zawodowej oraz okazję na prezentację swoich zdolności.