Fryzury przyszłości
1 marca 2016

Pod takim hasłem odbył się 1 marca w naszej szkole I Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski, którego byliśmy organizatorem. Do udziału we fryzjerskich zmaganiach zaprosiliśmy uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. Zesłańców Sybiru z Kalisza, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. F. Ratajczaka z Kościana, Zespołu Szkół Ochrony Środowiska z Leszna oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 z Jarocina, którzy stanęli w szranki z uczniami naszej szkoły.

Konkurs otworzyła dyrektor ZSP – pani Wisława Frydryszak, która w swoim wystąpieniu podkreśliła, że cieszy się, iż możemy gościć w ramach współpracy szkół młodych adeptów fryzjerstwa, którzy rozwijają się i podnoszą swoje umiejętności. Dyrektor Frydryszak przypomniała uczestnikom, że założeniem konkursu jest wyzwolenie kreatywności zawodowej, zdrowa rywalizacja oraz dobra zabawa. Patronat honorowy nad imprezą objął Starosta Śremski – pan Zenon Jahns, a fundatorem nagród była firma POLWELL Fale Loki Koki.

Celem konkursu było stworzenie nowej, nietuzinkowej fryzury oraz mobilizacja do podnoszenia umiejętności zawodowych i promowanie szkolnictwa zawodowego. Wzięło w nim udział 16 mistrzów szczotki i grzebienia wraz z modelami, a ocenie jury podlegały: zgodność fryzury z tematem, poziom wykonania fryzury i estetyka uczesania oraz stylizacja całościowa połączona ze strojem.

Kilkudziesięciu młodych adeptów sztuki fryzjerskiej przez 2 godziny zmagało się z wykonaniem zadania na modelach, a efekty ich działań były zaskakujące. Każda fryzura odznaczała się oryginalnością, zaskakiwała pomysłowością oraz zachwycała wyglądem. Wybór najlepszego uczesania był dla jury nie lada wyzwaniem.

I miejsce zajęła Patrycja Jankiewicz z Zespołu Szkół Politechnicznych w Śremie – otrzymała maszynkę elektryczną do strzyżenia włosów oraz komplet artykułów piśmienniczych.

II miejsce zajęła Weronika Jóźwiak z Zespołu Szkół Zawodowych w Kaliszu – otrzymała suszarkę z jonizacją do suszenia włosów oraz komplet artykułów piśmienniczych.

III miejsce zajęła Patrycja Wolczykiewicz z Zespołu Szkół Zawodowych w Kaliszu – otrzymała zestaw do strzyżenia włosów oraz komplet artykułów piśmienniczych.

I wyróżnienie otrzymał Dawid Kunert z Zespołu Szkół Politechnicznych w Śremie.

II wyróżnienie otrzymała Oliwia Łuczak z Zespołu Szkół Ochrony Środowiska w Lesznie.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowy medal z logo Zespołu Szkół Politechnicznych, drobny upominek w postaci pędzelka do farbowania włosów, a od Starosty Śremskiego słowniczek gwary poznańskiej.

Dziękujemy zawodnikom za udział w konkursie i gratulujemy kreatywności, życząc wielu sukcesów zawodowych.