„Rotmistrz Witold Pilecki i jego czasy”
6 marca 2017

Dorota Robakowska, Adrianna Wiatr i Jakub Barwiński z klasy II TBS zajęli III miejsce w konkursie dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych „Rotmistrz Witold Pilecki i jego czasy”. Uczniowie musieli rozwiązać test wiedzy o historii życia Rotmistrza oraz przedstawić przygotowaną prezentację.

Ogłoszenie wyników konkursu (rozegranego 21 lutego) i rozdanie nagród odbyło się 1 marca 2017 roku w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych podczas uroczystości w Katolickim Centrum Edukacji i Kultury.

Uczniowie tej szkoły przygotowali przedstawienie przybliżające zgromadzonym licznie gościom postawy  wybranych żołnierzy wyklętych. Ogłoszono również wyniki konkursu na projekt pomnika Rotmistrza Pileckiego. Na zakończenie uroczystości odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Sławomira Olgierda Kramka.

fot. Bartosz Górka