„Wilki Giełdowe” z ZSP
1 marca 2017

Uczniowie ZSP wzięli udział w ogólnopolskim projekcie edukacji finansowej „Rekiny Przedsiębiorczości”, na który składa się Szkolna Internetowa Gra Giełdowa (SIGG) oraz kurs e-learningowy.

Nasz  zwycięski zespół  „WILKI GIEŁDOWE” (w składzie: Maksymilian Wesołek, Marcin Parzy oraz Jakub Radajewski z klasy 3 TBFS) zakończył grę z wartością portfela 27 652 zł, a tym samym uzyskał  13. miejsce w rankingu wojewódzkim oraz 132. miejsce w rankingu ogólnopolskim na 4310 drużyn uczestniczących w grze.

Zespoły uczniów otrzymały dostęp on-line do notowań giełdowych oraz wirtualne 20 000 zł, które inwestowali w akcje spółek wchodzących w skład indeksów WIG20 i mWIG40.

SIGG to jedyna w swym rodzaju zabawa edukacyjna, stwarzająca uczniom świetną okazją do sprawdzenia się w realiach giełdy, ucząca analizowania sytuacji na rynku, podejmowania decyzji i pracy w grupie.

Gratulujemy naszym „Wilkom Giełdowym” doskonałego wyniku!