“Złota Kielnia” po raz kolejny
23 stycznia 2017

Kolejne pokolenie fachowców z ZSP wzięło udział w Turnieju Budowlanym „Złota Kielnia”, mającym na celu m. in. pogłębianie wiedzy zawodowej z zakresu budownictwa, doskonalenie umiejętności praktycznych w wybranym zawodzie oraz zapoznanie młodzieży z najnowszymi rozwiązaniami materiałowymi oraz technologicznymi wykonania robót i usług budowlanych.

W 46. już edycji tego konkursu wystartowało czterech uczniów naszej Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 3, którzy 14 stycznia 2017 roku w Poznaniu zmierzyli się z najlepszymi uczniami szkół zawodowych województwa wielkopolskiego, zachodniopomorskiego i lubuskiego. Zawodnicy musieli rozwiązać 40 zadań testowych oraz zadanie praktyczne, za które łącznie można było uzyskać 70 punktów. Wyniki ustalono dla uczestników z całej Polski.

Nasi młodzi fachowcy zaprezentowali się bardzo dobrze, potwierdzając zdobyte w trakcie nauki umiejętności zawodowe. MURARZY reprezentował Jakub Konieczny z 3 wh, który zdobył 2 miejsce w okręgu wielkopolskim, 16 miejsce w Polsce (na 41 startujących), MONTERÓW INSTALACJI BUDOWLANYCH Szymon Gabała z 3 wh – 3 miejsce w okręgu, 14 miejsce w Polsce oraz Dawid Szymański z 3 wf – 4 miejsce w okręgu, 17 w Polsce (32 startujących). Z prawie setką kolegów (88 startujących) zmierzył się w zawodzie MONTER ZABUDOWY I ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W BUDOWNICTWIE Marek Marciniak z 2 wf, który w kwalifikacji „sucha zabudowa” uplasował się na 7 miejscu w okręgu, 60 w Polsce.

Gratulujemy przyszłym pracownikom sektora budowlanego.