W Dniu Chłopca… polała się krew!
1 października 2016

W Dniu Chłopca, obchodzonym tradycyjnie 30 września, społeczność naszej szkoły nie tylko dobrze się bawiła, ale także włączyła się w akcję zbiorowego oddawania krwi.

Dzięki współpracy Szkolnego Klubu HDK i śremskiej policja na boisku ZSP stanął KRWIOBUS z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Poznania. Uczniowie naszej szkoły chętnie włączyli się w tę szczytną akcję. Już od samego rana ofiarnie czekali w długiej kolejce na możliwość oddania krwi, która może uratować czyjeś życie. Do prawie czterdziestoosobowej grupy uczniów z ZSP dołączyli uczniowie z LO i ZSE w Śremie. Ponieważ czas pracy ekipy z krwiobusu był ograniczony, nie wszyscy ochotnicy oddali krew, mogą to zrobić oczywiście w innym terminie.

Tego dnia na męską część społeczności ZSP, z okazji święta chłopaka, czekało wiele atrakcji. Samorząd Szkolny przygotował imprezę na boisku. Panowie mogli zakręcić kołem fortuny i wylosować dla siebie ciekawe nagrody, np. dodatkowy limit zwalniający z pytania w danym dniu. Szkolne modelki rozdawały słodkości wypieczone w pracowni gastronomicznej. Dla swoich kolegów wystąpiły także dziewczyny w pokazie zumby. Atmosferę podgrzewał uczniowski zespół muzyczny. Panowie odbierali od swoich koleżanek z klas drobne upominki, np. uszyte własnoręcznie przez uczennice z klasy I wf skórkowe piórniki. Świętowano przy kawie oraz grillu. O męskiej części grona pedagogicznego pamiętały także panie profesorki, które przygotowały dla swoich kolegów niezwykły konkurs  z nagrodami.

To był bardzo udany dzień w ZSP.  Był czas na naukę, integrację oraz kształtowanie właściwych postaw.

Gratulujemy wszystkim honorowym dawcom krwi i zachęcamy do udziału w kolejnych akcjach.