Walczyli o wygraną w Wojewódzkim Finale Turnieju Motoryzacyjnego
2 czerwca 2016

Darek Matuszewski, Maciej Raimann i Bartosz Jerzak reprezentowali naszą szkołę i powiat śremski w Wielkopolskim Finale XX Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, który odbył się 31 maja na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu.

Nasza drużyna wywalczyła sobie prawo do udziału w finale  wygrywając 26 kwietnia Powiatowy Turniej Motoryzacyjny.  W Kaliszu nasi chłopcy z III klasy Technikum Samochodowego zmierzyli się z zawodnikami reprezentującymi aż 22 powiaty województwa wielkopolskiego. Uczestnicy turnieju wzięli udział w następujących konkurencjach: sprawdzian wiadomości z przepisów ruchu drogowego i historii polskiej motoryzacji, sprawdzian z umiejętności udzielania pomocy przedmedycznej, przygotowanie pojazdu do jazdy oraz jazda sprawnościowa motorowerem i  samochodem z tzw. „talerzem Stewarta”.

Nasi chłopcy zdobyli maksymalna liczbę punktów za obsługę pojazdów samochodowych. Ostatecznie uplasowali się na siódmym miejscu.

Celem turnieju jest od lat  popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej oraz  propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania w ruchu drogowym. Ten sam cel przyświeca także kształceniu w naszym Technikum Samochodowym, do którego zapraszamy młodych pasjonatów motoryzacji.

Gratulujemy naszym zawodnikom udanego startu, a wszystkich zachęcamy do rozważnego uczestnictwa w ruchu drogowym, doskonalenia techniki jazdy oraz rozwijania swoich pasji.

Multimedialną relację z turnieju i przygotowań do niego znajdziecie na stronie naszego KLUBU MOTOCYKOLWEGO: