100 lecie Odzyskania Niepodległości
14 listopada 2018

Ostatnie dni upłynęły nam na świętowaniu 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Do obchodów przygotowywaliśmy się już wcześniej: rozważaliśmy „Czym jest dla nas niepodległość?” przeprowadzając wywiady z bliskimi nam  osobami, nagrywaliśmy filmy inspirowane niepodległością, odbył się heppening podczas, którego szyliśmy wielką flagę, a także sami tworzyliśmy „żywe” flagi, które można obejrzeć na pamiątkowych  zdjęciach.  Te wszystkie przygotowania znalazły swoją kulminację 9 listopada, kiedy odbył się uroczysty apel. W obecności wszystkich uczniów pani dyrektor Wisława Frydryszak włożyła do kapsuły czasu pamiątki z 2018 roku – zdjęcie, informacje oraz materiał, na którym uczniowie napisali, co dla nich znaczy Ojczyzna. Być może ktoś ją kiedyś odnajdzie i dowie się, co było dla nas ważne w 2018 roku. Gdy wybiła godzina 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy wszystkie zwrotki hymnu, a na koniec posadziliśmy drzewo – dąb Niepodległości.

11 listopada wzięliśmy udział w powiatowych obchodach 100 lecia Niepodległości. W uroczystym przemarszu przez miasto nieśliśmy  flagę uszytą  podczas heppeningu oraz  białe i czerwone baloniki, które wzbiły w niebo podczas zakończenia uroczystości. Nie zabrakło też rogalików, a tegoroczne – na 100 lecie, wypiekaliśmy z niezwykłą pieczołowitością.