Ferie z filmem
27 lutego 2018

Drugi poniedziałek ferii zimowych (19 lutego) był dla uczniów naszej szkoły czasem spotkania z twórczością filmową. W ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego odbył się wtedy właśnie Maraton Filmowy. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć dwa obrazy. Pierwszy z nich to piękna przypowieść o życiu i miłości nawiązująca do dramatu Szekspira „Romeo i Julia”, a osadzona we współczesnych polskich realiach – „Edi” Piotra Trzaskalskiego. Drugi film to amerykańska produkcja zrealizowana przez Martina Bresta pt. „Zapach kobiety” z genialną rolą Ala Pacino.

Po każdej projekcji widzowie dzielili się swoimi opiniami na temat obejrzanych obrazów oraz omawiali wątki, które wydały im się ważne. Po raz pierwszy w DKF otrzymaliśmy tak dużą dawkę kina naraz, ale z racji większej ilości wolnego wakacyjnego czasu stało się to możliwe. Uczniowie wyszli z seansów bogatsi o nowe wrażenia i bardziej przygotowani do odbioru współczesnej sztuki filmowej.

Oba filmy były ciepło przyjęte i doczekały się przychylnych opinii młodych krytyków kina.
Następne spotkanie w szkolnym DKF-ie w marcu.
Zapraszam.