Dokształcanie budowlańców
1 grudnia 2017

W Zespole Szkół Politechnicznych uczniowie zdobywają wiedzę branżową podczas lekcji z przedmiotów zawodowych oraz różnorodnych zajęć o charakterze warsztatowym czy pokazowym, stacjonarnych i terenowych. Pod koniec listopada z takiej formy dokształcania skorzystali uczniowie klas budowlanych.

Młodzież z 2 TB i 3 TB 30 listopada uczestniczyła w Pokazie Akademii Murowania. Przedstawiciel koncernu XELLA p. Przemysław Dorogusz zaprezentował przyszłym budowlańcom wyroby z betonu komórkowego YTONG, omówił ich właściwości i zastosowanie. Przeprowadził także pokaz murowania z bloczków na cienkie spoiny. Uczniowie zdobytą wiedzę mogli zastosować w praktyce – wykonywali fragment muru  w tej nowoczesnej technologii klejenia i porównywali z tradycyjnym murowaniem.

Z kolei uczniowie klasy I TB 20 listopada zgłębiali zagadnienia związane z cyklem uzdatniania wody: od poboru ze studni głębinowych przez napowietrzanie, filtrację do dostarczenia jej do sieci wodociągowej. Młodzież dowiedziała się też, że dzięki tym działaniom woda spełnia wszystkie normy i możemy pić ją prosto z kranu oraz używać do innych celów gospodarczych. Wiadomości te przekazał uczniom pan Marek Kasprzak podczas oprowadzania ich po Stacji Uzdatniania Wody w Śremie.

Bogata oferta zajęć uzupełniających teoretyczne kształcenie cieszy się dużym zainteresowaniem naszych uczniów, świadomych tego, że uczestnicząc w różnych formach dokształcania budują solidny fundament swojej przyszłej pracy zawodowej.

AKADEMIA MUROWANIA

ZWIEDZANIE STACJI UZDATNIANIA WODY W ŚREMIE